„Molim vas, iskoristimo vreme koje imamo danas da pokušamo da spustimo tenzije. Nemojmo targetirati nikoga, a posebno ne studente, jer oni žele da se bore za državu institucija, pravde i zakonitosti“, poručio je predsednik sindikata „Sloga“ i narodni poslanik Željko Veselinović u obraćanju u Narodnoj skupštini.
On je istakao da su studenti koji dolaze u Beograd mladi ljudi koji nemaju nikakvu nameru da izazivaju nasilje. „Uveren sam, bukvalno sto odsto siguran, da nijedan student nije za bilo kakve nemire. To su deca od dvadesetak godina, koja sigurno ne dolaze u Beograd da se tuku s policijom, razbijaju ili pale“, naglasio je Veselinović.
Osvrćući se na optužbe koje se plasiraju u javnosti, istakao je da ni opozicija nema interes za izazivanje nemira. „Bio sam jedan od osnivača Saveza za Srbiju i znam kako smo 2019. godine, kada je održan veliki skup ispred Skupštine, mi svojim telima i autoritetom sprečavali ljude da upadaju u Skupštinu i prave nerede. Zbog toga tvrdim da opozicija, kakva god da jeste – razjedinjena, slaba i neorganizovana – apsolutno nema nikakav interes niti ikakvu ulogu u potencijalnim dešavanjima“, rekao je Veselinović.
On je takođe upozorio na ekonomske posledice koje mogu uslediti nakon aktuelnih dešavanja, istakavši da neke strane kompanije razmatraju zatvaranje pogona i otpuštanje hiljada radnika.
„Umesto da širimo paniku, moramo se fokusirati na to kako da zadržimo te fabrike i pomognemo ljudima. Naša dužnost je da sprečimo bilo kakvo krvoproliće“, zaključio je Veselinović.
Informativna služba
