У Србији је током јула било 25 протеста и 9 штрајкова, у којима је учествовало око 30.000 радника, што је изузетно велики број имајући у виду да је сезона годишњих одмора.
Неисплаћене зараде, неоверене здравствене књижице, неизвесност социјалних програма и страх од губитка посла најчешћи су разлози због којих су радници на овај начин тражили своја права.
Значајан број радника и грађана Србије био је на улици због промене закона који одређују радно-правни положај радника, због повећања пореза, те на локалном нивоу – због одлука појединих градских управа о промени услова такси превоза.
Штрајкови и протести одржани су у оквиру делатности: прерађивачке индустрије, удружења, науке, образовања и васпитања, грађевинарства, пољопоривреде, саобраћаја, комуналне делатности, трговине и спорта.
Ипак, највећи протест је био 17. јула у Београду и у време изгласавања измена Закона о раду, када се испред Дома Народне скупштине окупило више од 10,000 радника и грађана, међу којима је било и чланство Слоге, упркос настојањима неких искључених чланова синдиката да то спрече и да Удружене синдикате Србије „Слога“ сврстају у ред малих, кућних и послушних државних синдиката.
Извор података : http://www.sindikat.rs/ekonomija_files/protesti_2014.pdf