SLOGA KOMENTAR: Potemkinova ekonomija
02. septembar 2015.- Predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas u Novom Sadu da osim u novinama, poskupljenja ne postoje./link/
On je kazao i da su prosečne zarade u Srbiji danas na istom ili višem nivou nego prošle godine, pošto su zarade u privatnom sektoru povećane, na šta je, kako je rekao, on ponosan.
„Kada budemo uradili još neke stvari zarade će nam biti još više“, uveren je premijer, koji predviđa da će, nakon svih mera koje budu sprovedene, prosečna zadara biti blizu 400 evra, a pre kraja 2017. one će još značajnije porasti.
Na povećanje plata i penzija, prema njegovim tvrdnjama, moći će da računa dva miliona i 250.000 ljudi, a od tog broja najmanje milion i 150 hiljada ljudi imaće plate i penzije veće nego što su ih ikada imali, dok će nekima biti vraćen deo onoga što im je uzeto.
„Ovoga puta će građani osetiti stvarno poboljšanje jer nismo imali nikakvu inflaciju, pošto je međugodišnja inflacija niža od 1,5 posto.
Osim u novinama, poskupljenja ne postoje, ustvrdio je Vučić.
Potemkinova ekonomija
Sa minimalnom cenom rada od 121 dinara po satu, a koja se sistemski najviše primenjuje u realnom sektoru, dobro je da nam i struja nije poskupela za 12 odsto, osim u novinama!
Da li on to misli da smo mi svi glupi ili on stvarno ima neki problem u razvoju…?