Beograd, 26.03.2019. – Gost medijske kuće „Centar”, u emisiji „Intervju”, koju vodi i uređuje Dejan Petar Zlatanović, bio je predsednik sindikata „Sloga” i član Saveza za Srbiju, Željko Veselinović
Tema emisije je bila sindikalno organizovanje u Srbiji, u 21 veku i kako se odupreti koaliciji (vladajući režim, tajkuni i strani investitori) koja nemilosrdno izrabljue narod Srbije i pljačka srpsku državu i srpsko društvo.
Tokom emisije pričalo se i o tome kako je osnovan sindikat „Sloga”, da li su svi sindikati u Srbiji, kao nekad u Jugoslaviji, režimski, čime se bave danas sindikati u Srbiji, a čime u Nemačkoj, sindikalnim preletačima, 5. oktobru i lustraciji; o uticaju sindikata na donošenju radničkih zakona, srpskim ministrima i ko može da bude ministar rada, srpskoj industriji i načinima organizovanja štrajka, kako ministar zdravlja Zlatibor Lončar pljačka zdrastvene radnike i o sindikalnoj solidarnosti u Srbiji i na Zapadu;o „kineskom” radnom odnosu u Srbiji, udbaškim sindikatima i sindikatima u privatnim stranim firmama, zakonima koji određuje sindikalni rad u Srbiji, saradnji stranih investitora sa inspekcijama rada protiv radnika i kako se u Grčkoj i Belgiji sindikati bore za radnička prava; o masovnom odlasku radnika svih profila iz Srbije, o mogućem socijalnom dogovoru između domaćih privrednika i srpskih sindikata i kako strani investitori tuku i vređaju srpske radnike koji moraju da nose pelene; kao i o tome kako “kaubojski” strani investitori finansiraju SNS i kako se naprednjaci ubacuju u državne organe i javna preduzeća.
Takođe, u emisiji bilo govora i o sindikalnim organizacijama u stranim trgovačkim lancima u Srbiji, sindikalnim pravima u Ikeji i Lidlu, o mogućoj investiciji Volksvagena u Srbiji, švarciger industriji na Balkanu i da li je neminovnost da se sindikati uključe u političku borbu da bi ostvarili radnička prava; o srpskom zakonodavstvu koji uređuje sindikalnu aktivnost, sindikalnim funkcionerima, ulasku u Savez za Srbiju i Mlađanu Dinkuću, lažima političara i srpskim medijma; kao i o promeni političkog izbornog sistema u Srbiji, Aleksandru Vučiću i partijskim vođama.
Na kraju emisije gost je pričao kako SNS poslanici u Skupštini Beograda vređaju i psuju poslanike opozicije, zbog čega je sindikat „Sloga” podržao Savez za Srbiju; kao i kako su protesti opozicije sprečili Vučića da raspiše vanredne parlamentarne izbore, blokadi RTS-a i zašto političke stranke moraju da preuzmu vodstvo na narodnim protestima, odnosno o vanstranačkom političkom organizovanju i neophodnosti da funkcioneri Saveza za Srbiju idu više među ljudima u narod.